منو

پراید و تندر ۹۰ گاو شیر ده برای پارس خودرو

تازه‌ترین اطلاعات دریافتی از بورس تهران حاکی است، پارس خودرو در عملکرد یک ماهه منتهی به پایان آبانماه امسال خود توانسته ۱۶ درصد از کل مبلغ فروش هشت ماهه خود را در این مدت پوشش دهد.
بر اساس این گزارش، عملکرد یک ماهه پارس خودرو در آبانماه امسال نشان می‌دهد دو خودرو تندر ۹۰ و پراید همچنان اصلی ترین تیراژ خودروهای سواری این شرکت به شمار می روند.
در آبانماه سال جاری شرکت پارس خودرو تعداد ۳ هزار و ۵۴۸ دستگاه تندر ۹۰ تولید کرد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۱ دستگاه را به مبلغ ۱۱۳ میلیارد و ۱۸۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به کارفرمای خود یعنی سایپا فروخته است.
نرخ کارمزد دریافتی هر دستگاه تندر ۹۰ برای پارس خودرو مبلغ ۳۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۵۶۲ تومان و ۷ ریال می باشد.
پارس خودرو همچنین در آبانماه امسال تعداد ۸ هزار و ۷۰۷ دستگاه پراید تولید کرد و تعداد ۷ هزار و ۴۴۰ دستگاه از آن را به ارزش ۱۴ میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان به سایپا فروخت. نکته قابل تامل اینکه نرخ کامزد تولید هر پراید برای ساپیا مبلغ یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
این شرکت از ابتدای سال مالی جاری تا پایان آبانماه امسال تعدداد ۱۹ هزار و ۴۴۸ دستگاه تندر ۹۰ و ۵۶ هزار و ۳۹۳ دستگاه پراید تولید کرد که از این تعداد به ترتیب ۱۸ هزار و ۵۰۵ دستگاه تندر ۹۰ و ۵۶ هزار و ۲۵۳ دستگاه پراید را به کارفرمای خود یعنی سایپا فروخته است.
کل مبلغ فروش این دو خودرو در دوره مذکور برای تندر ۹۰ مبلغ ۵۹۸ میلیارد و ۲۷۶میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و برای پراید مبلغ ۱۰۶ میلیارد و ۸۸۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.
بالاترین کارمزد دریافتی برای پارس خودرو در دوره فوق فروش یک دستگاه کلئوس با نرخ کارمزد ۱۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.
پس از آن فروش ۵۶ دستگاه ون دولوکس به مبلغ ۵ میلیارد و ۷۷ میلیون و یکصد هزار تومان می باشد که کارمزد ۹۰ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار تومانی را به ازای هر دستگاهاز این خودرو برای “خپارس” در بر داشته است.
به گزارش فارس ، شرکت پارس خودرو در دوره عملکرد یک ماهه منتهی به ۳۰ آبانماه ۹۵ توانسته با فروش ۱۰ محصول از محصولات ۱۴ گانه خود به مبلغ ۳۹۵ میلیارد و ۹۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۶ درصد از کل مبلغ فروش محصولات خود در هشت ماه امسال را محقق کند.
کل مبلغ فروش “خپارس” از ابتدای سال مالی جاری تا پایان آبان ماه امسال مبلغ دو هزار و ۴۱۵ میلیارد و ۱۴۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است.
در جدول زیر فهرستی از محصولات پارس خودرو در آبانماه امسال و مقایسه آن با عملکرد ۸ ماهه سال مالی جاری نمایش داده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0