منو

قوه قضائیه منتظر دولت برای برخورد با حقوق‌های نجومی نماند

نماینده ادوار مجلس با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق های نجومی ابراز داشت: دولت می گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.
احمد توکلی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با بیان اینکه مسئله فیش های نجومی و مبارزه با فساد ریشه دار است، گفت: وقتی چندین سال پیش دستور هشت ماده ای مبارزه با فساد را ابلاغ کردند، هنوز این میزان کرختی ایجاد نشده بود. وی افزود: با توجه به اینکه فساد سیستمی شده است، مردم نیز به دستگاه های رسیدگی کننده خوشبین نیستند.
نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه همه مردم در منازل شان افراد حقوق بگیر دارند، اظهار داشت: مردم نسبت به دریافتی و اندازه مبالغ حقوق حس شخصی دارند. اولین بار اعلام کردم یک فرد ماهیانه ۳۵ میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است. آن فرد گفت اگر این دریافتی را نداشته باشیم زندگی ام نمی چرخد! بعدا مشخص شد آن فرد ۵۷ میلیون تومان حقوق می گرفته است.
وی بیان داشت: چون همه مردم نسبت به این موضوع حسی داشتند، یک تنفر عمومی نسبت به این موضوع پیدا شد. سرمایه دیگری که وجود داشت حمایت رهبری است. رهبری به هیئت دولت گفت که باید در این خصوص ضوابط تعیین کنید و دفتر من هم پیروی کند اما دولت کاری در این زمینه انجام نداد در حالی که کار دولت دفاع از حقوق شهروندی است.
توکلی با تصریح بر اینکه رسیدگی به پرونده های مالی ذاتاً طولانی است، گفت: در حال حاضر دارم درباره پرونده احکام دادگاه آمریکا و رشوه دهی توتال به یک مقام ایرانی مطالعه می کنم، می بینم از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۳ این موضوع طول کشیده است. پرونده استات اویل نیز ۵ الی ۶ سال طول کشیده است.وی با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق های نجومی ابراز داشت: دولت می گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0