منو

نامه اهالی روستای بدون آب جنوب کرمان به رئیس جمهور

چاهبید روستایی که خاکی حاصلخیز و زرخیز دارد و زنده بودن چاهبید وابسته به جریان آب موتور پمپ های کشاورزی است و مردم این روستا به دلیل نبود شبکه های مناسب آبرسانی مجبورند از آب استحصال شده توسط پمپ های آب کشاورزی که غیر بهداشتی است، استفاده کنندو مردمان این روستا بر اثر این آبهای آلوده و روغن دار دچار خیلی از امراض غیر قابل درمان شده اند. استفاده از آب استحصالی از پمپ های کشاورزی فقط در ایام کشت محصولات کشاورزی که این پمپ ها فعال هستند برای مردم روستا مقدور است و با پایان فصل کشاورزی و رسیدن تابستان روستائیان از همین منبع آب که از طریق آن مشکلات خود را حل می کردند یا محروم می شوند و یا به سختی به این منابع آب دسترسی پیدا می کنند و مشکلات مردم در فصل گرما به شدت افزایش پیدا می کند. به گزارش رودبار ما، اهالی این روستا مشکلات خود را در قالب یک نامه به رئیس جمهور ارسال کردند که در ادامه می خوانید:

«آقای رئیس جمهور روستای ما روستایی محروم است که در شهرستان رودبار جنوب استان کرمان واقع شده است. روستای مامنبع تامین کننده آب آشامیدنی سالم ندارد روستای ما وسایلی برای تفریح کودکانمان ندارد. روستای ما اینترنت پرسرعت ندارد. درروستای ما خیلی از مردم به دلیل استفاده از آب موتور پمپ های دیزلی به دلیل روغن دار بودن ومخلوط این روغن ها با آب دچار بیماریهای زیادی از جمله بیماریهای کلیوی هستند که خیلی از آنها درحال حاضر تحت نظر پزشک قرار دارند. روستاهای اطراف ما الان نزدیک ۱۵سال است که آب آشامیدنی دارند اما ما به هر نهادی مراجعه میکنیم جوابی به ما نمیدهند،چند نفر از روستای ما به خاطر استفاده از آب های آلوده الان دچار سنگ کلیه هستند وچند نفری هم دیالیزی شدند. چرا کسی به فریاد محرومان نمی رسد کجا درد دلمان را بگوییم. روستای ما خیلی محروم است حتی مردم پول ندارن نان برای خودشان تهیه کنند،اما هنور به ایرانی بودنمان افتخار میکنیم. چرا هیچ کس به حرف ما گوش نمیدهد . ۱۵سال هست که ما از این اداره به اون اداره مراجعه میکنیم اما به ما میگویند بودجه نداریم. آقای رئیس جمهور ما هیچی نمیخواهیم فقط برای ما آب آشامیدنی سالم بیاورند،تا هرروز با بیماری عزیزانمان حیران وسرگردان شهرستانهای همجوار نشویم. لطفا به داد این مردم بیچاره هم برسید.

جمعی از اهالی روستای چاهبید شهر جازموریان شهرستان رودبارجنوب استان کرمان»

شایان ذکر است که روستای چاه بید در ۲۵کیلومتری جازموریان ازتوابع شهرستان رودبار جنوب استان کرمان واقع شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0