منو

دولت تخلف مسببین حقوق های نجومی را قبول نکرد

 

برنامه “بهارستان” با موضوع پرونده حقوق های نجومی و با حضور سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر روانه آنتن شد.

سید محمد جواد ابطحی نماینده مجلس با اشاره به گزارشات دیوان محاسبات و اصل ۹۰ گفت: قسمت هایی از این دو گزارش هم پوشانی بود و گزارش اصل ۹۰ بر مبنای تخلفات بالاتر از ۲۰ میلیون تومان شکل گرفت و بنا را گذاشتند که تا ۲۰ میلیون تومان مشکلی ندارد که مشخص نیست چگونه برای حقوق ها این مرز را کشیدند.

وی افزود: بر همین اساس نیز، حدود ۳۰۰ مورد تخلفات داشتند که شامل رانت خواری ها و وام های صفر درصد بود. کمیسیون اصل ۹۰ یک طرح ۹ ماده ای داده است که بر اساس آن حقوق های نجومی شفاف می شود تا بیش از این شاهد حقوق های نجومی نباشیم که این قانون باید به صحن علنی مجلس بیاید که البته بستگی به هیئت رئیسه مجلس دارد.

نماینده مردم خمینی شهر با تاکید بر پی گیری بر مسئله حقوق های نجومی عنوان داشت: تخلفاتی انجام شده است و آنهایی که مباشر و مسبب بودند، باید در نظر گرفته شود. برگرداندن حقوق های گرفته شده، تکلیف شرعی و قانونی است، اما آیا کافی است؟ باید کسانی که دستور داده اند و این اجازه را صادر کرده اند نیز بازخواست شوند.

ابطحی تاکید داشت: کسانی که در این زمینه تخلف کرده اند باید به گونه ای مجازات شوند که دیگر این اتفاقات رخ ندهند و حداقل این مجازات انفصال از خدمات دولتی است اما شاهد هستیم حتی دولت قبول نکرد اینها تخلف کرده اند در حالی که دولت باید با صداقت با مردم برخورد می کرد و ضمن اینکه از گزارش دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ قانع نشدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0