منو

کاهش ۲۹ درصدی واردات لاستیک در نیمه نخست امسال

مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت گفت:تولید و توزیع انواع لاستیک و تیوب خودرو طی شش ماهه اول سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب حدود ۱۶ درصد و ۳۰ درصد افزایش و موجودی انبارهای لاستیک وارداتی کاهش یافته است.

سیدمحمدحسین مولاخواه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد : حدود ۷۰ درصد از نیاز کشور به انواع لاستیک سواری ، باری ، اتوبوسی و کشاورزی توسط واحدهای تولیدی داخلی بارعایت استانداردهای مصوب و ابلاغی تامین می‌شود .

وی افزود: با اقدامات صورت گرفته از قبیل تخصیص ارز متقاضی برای واردات تایر، اختصاص ارز مبادله ای برای واردات مواد اولیه تایرسازان ،افزایش تعرفه واردات تایر در ابتدای سالجاری ،الزام ضمانت نامه و دریافت گواهی بین المللی ایمارک و آزمون های سه گانه برای تایرهای وارداتی و جلوگیری از ثبت سفارش و ورود تایرهای غیرکیفی( با انجام آزمایش های فنی سازمان ملی استاندارد ایران و شناسنامه دار شدن واردکنندگان تایر) موجب تقویت تولید داخلی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان شده‌است.

مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان ادامه داد : تولید و توزیع انواع لاستیک و تیوب خودرو طی شش ماهه اول سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب حدود ۱۶ درصد و ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص میزان واردات تایر به داخل کشور گفت : میزان واردات تایر در شش ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۴ به میزان ۲۹ درصد کاهش و به تبع آن مقدار موجودی کالای لاستیک وارداتی در انبارهای عمومی کشور کاهش یافته است.

این مقام مسئول تصریح کرد : با توجه به اینکه کالای لاستیک در زمره کالاهای مشمول اعلام موجودی است هرگونه عدم اعلام موجودی و عدم ارایه اسناد مثبته واردات توسط مالکان و انبارداران تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت تاکید کرد : از آنجایی که نداشتن کارت ضمانت تایر وارداتی موجب ظن قاچاق می شود، ضروری است عرضه کنندگان تایر حتما کارت ضمانت معتبر را از وارد کنندگان اخذ و در موقع فروش به همراه کالا به مصرف کنندگان ارایه نمایند.

وی همچنان یادآور شد که تلفن ۱۲۴ سامانه دریافت و رسیدگی به گزارش‌های مردمی ،در سراسر کشور آماده دریافت هرگونه گزارش در این زمینه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0