منو

مشتری مداری از نوع هواپیمایی داخلی

هادی عدلو / الف

 

روز پنجشنبه ۱۳ آبان قرار بود با هواپیما از تهران به شیراز برگردم. پرواز شماره ۳۸۷۲ برای ساعت ۱۳ برنامه ریزی شده بود. با سابقه بدی که از هواپیمایی آسمان در ذهن من و همکارانم طی سال های متمادی شکل گرفته است قبل از پرواز در سایت فرودگاه و هواپیمایی، برنامه پرواز را چک کردیم. حتی از صادر کننده بلیط نیز استعلام تآخیر کردیم و مشخص شد که پرواز طبق برنامه انجام می شود.
بدین ترتیب در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد حاضر شدیم و با کمال تعجب تأخیری ۲ ساعته برای پرواز لحاظ شده بود. دفاتر هواپیمایی آسمان مستفر در فرودگاه هیچ توضیحی برای تآخیر و عدم ثبت در سایت شرکت و فرودگاه ندادند و تنها به این نکته بسنده کردند که شما میتوانید بلیط خود را پس داده و وجه پرداختی خود را پس بگیرید. با توجه به نبود پرواز جایگزین بالاجبار در فرودگاه ماندیم.
بدین ترتیب در ساعت ۱۳:۳۰ کانتر پرواز باز شد و به سالن بازرسی رفتیم. در این حین اعلام شد که پرواز در ساعت ۱۵:۳۰ انجام می شود. با گذشت بیش از دو ساعت و نیم دوباره اعلام شد که پرواز در ساعت ۱۶:۳۰ انجام می شود ( ۳:۳۰ تاخیر). با نزدیک شدن به ساعت ۱۶:۳۰ هیچ فراخوانی در سالن پرواز انجام نشد و بدین ترتیب مسافرین خسته و کلافه به سمت باجه های هواپیمایی آسمان حرکت کردند. این در حالی بود که سایت فرودگاه و نیز هواپیمایی آسمان همچنان تأخیری برای پرواز ثبت نکرده بودند.
با اعتراض مسافرین مسئولین هواپیمایی آسمان به جای پاسخگویی و مسئولیت پذیری شروع به پرخاشگیری و داد زدن های بی مورد کردند به طوری که تمامی مسافرین را عصبانی نمودند. نهایتاً با تشدید فشار مسافرین، در ساعت ۱۶:۴۵ وارد هواپیما شدیم و پرواز در ساعت ۱۷:۴۵ انجام شد.
در فرودگاه شیراز هم متأسفانه وضع پاسخگویی مسئولین به همین منوال بود و هر کدام از مسئولین شخص دیگری را (که اصلاً حضور نداشت) موظف به پاسخگویی می کردند.
سئوال اینجاست که آیا هواپیمایی آسمان و سایر شرکت های هوایی از مسافرین خود طلبی دارند که اینگونه به آن ها بی محلی کرده و یا با درشتخویی از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند؟

پ.ن.: با یک جستجوی کوتاه در اینترنت می توان از رتبه بندی شرکت های مختلف هواپیمایی مطلع شد و جایگاه هواپیمایی آسمان در آن ها حائز اهمیت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0