منو

اختلاس ۱۲۰۰میلیاردی مربوط به بانک‌های ملی و ملت است

دادستان‌کل کشور می‌گوید: اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مربوط به دو بانک ملی و ملت است و مجموعه اقدامات انجام‌شده در این دو بانک، اختلاس تلقی می‌شود.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در حاشیه بازگشت هیئت عالی قضایی به‌ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی از عراق در پاویون فرودگاه جمهوری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این مطلب “به‌خلاف اظهارات شما که اعلام کرده بودید، اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است، دادستان تهران گفته که این مسئله اختلاس نبوده و بدهی بوده و مربوط به یک بانک است نه دو بانک”، اظهار کرد: این اختلاس مربوط به همان دو بانک ملی و ملت است.

دادستان کل کشور افزود: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود.

وی در رابطه با صحبت‌های دادستان تهران و اعلام تخلف در یک بانک، اظهار داشت: بررسی‌ها در خصوص این تخلفات ادامه دارد و با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، ششم آبان ماه در گفت‌وگوی ویژه خبری گفته بود: در دو بانک ملی و ملت جمعاً حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بین رفته است. در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متأسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب قرار دارد.

منتظری گفته بود: در این پرونده ۵ نفر از عوامل اصلی بازداشت هستند.

به‌گفته دادستان کل کشور از مجموع این اختلاس، ۸۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملی و ۳۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملت بوده که در رابطه با بانک ملی، ۳۰۰ میلیارد و در رابطه با بانک ملت، ۱۲۰ میلیارد برگشته و بخشی نیز از طریق اینترپل شناسایی و توقیف شده و به‌دنبال دستگیری متهم اصلی هستند.

سه روز پس از این اظهارات، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در یک نشست با معاونانش به پرونده بانک‌های ملی و ملت پرداخت و اطلاع‌رسانی‌های اخیر در رسانه‌ها پیرامون این پرونده را بعضاً مبتنی بر اشتباه خواند.

دادستان تهران گفته بود: اولاً ۱۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سؤال‌ها مطرح است که مسئولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می‌دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0