منو

ابعاد تازه از فساد بزرگ بانکی

«فساد بزرگ» بانکی که چند روز بیشتر از اعلام دستگیری اعضای آن توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران نمی‌گذرد ظاهرا متهمان زنی هم دارد که متواری شده‌اند. در این پرونده در نخستین گام، علی رستگار سرخه‌ای مدیرعامل معزول بانک ملت و معاون بین‌الملل وی از سوی سپاه دستگیر شدند. ضمن آنکه طبق اعلام سخنگوی دستگاه قضا علاوه بر رستگار سرخه و معاونش، ۲نفر دیگر هم بازداشت هستند و عده دیگری نیز تحت تعقیب‌اند. محسنی اژه‌ای می‌گوید:«در این پرونده ۴نفر بازداشت هستند و تعداد دیگری هم تحت تعقیب قرار گرفته‌اند که برخی از آنها خارج از کشور هستند. این پرونده که در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، در ارتباط با مسائل مالی تشکیل شده است اما صرفا مربوط به بحث دریافت حقوق‌های نامتعارف نیست».
شنیده‌ها حکایت از حضور ۲زن در پرونده فساد بزرگ بانکی دارد. این افراد برای عملیات انتقال پول توسط مفسدان حاضر در پرونده انتخاب شده بودند. یکی از این متهمان که هم‌اکنون متواری است، خانمی هندی است که ۲۵۰میلیارد تومان پول را از افراد حاضر در پرونده فساد بزرگ بانکی دریافت کرده و تاکنون این پول را پس نداده است. متهم خانم دیگری هم که در این پرونده حضور دارد همسر یکی از بدهکاران بزرگ بانکی است که وی نیز ۳۵۰میلیارد تومان از اموال بیت‌المال را گرفته و هم‌اکنون متواری است. «فساد بزرگ» بانکی مهم‌ترین خبری است که در روزهای اخیر از سوی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسانه‌ای شد ولی با توجه به هیاهوی حقوق‌های نجومی چندان مورد توجه قرار نگرفت.
مدیرعامل معزول بانک ملت احتمالا یکی از عوامل اصلی این فساد بزرگ بانکی است چراکه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از دستگیری علی رستگار سرخه‌ای اعلام کرد که وی در جریان «کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی» دستگیر شده است. یک روز پس از آن سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز در توضیحی بیشتر درباره این دستگیری، منحصر بودن اتهام رستگار سرخه‌ای به موضوع حقوق‌های نجومی را از اساس رد کرد و از مساله بالاتری سخن گفت. فرمانده کل سپاه می‌گوید:«مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعا دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است، اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده است». سردار جعفری خبر جدید و مهمی درباره جزئیات این باند سازمان یافته افشا کرد و گفت که«در این پرونده برخی سیاسیون نیز حضور داشته‌اند.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0