منو

۹۰ درصد تسهیلات بانک سرمایه به ۳۰ نفر پرداخت شده است

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه ۲۵ مهرماه قوه مقننه در تذکری شفاهی با خطاب قرار دادن دولت،‌ دستگاه قضایی و مجلس گفت: در این چند روز کتابی درباره ابعاد فساد در ایران خواندم و گریستم. به گزارش پویا، وی با اشاره به اختلاسهای انجام شده در چند سال اخیر در کشور گفت: ۶ میلیارد تومان اختلاس در بانک صادرات، ۱۲۳هزار میلیارد تومان اختلاس در بانک صادرات شعبه تجریش، ۴۰۰هزار دلار اختلاس در بانک تجارت رخ داده است.

نماینده مردم نوشهر ادامه داد: ۱۲میلیارد دلار توسط رئیس بانک شعبه پاریس به نفع گروهک فدائیان خلق و ۲۸میلیون درهم در یک شرکت متعلق به بانک ملی در دبی اختلاس رخ داده است.

احمدی لاشکی ادامه داد: یک اختلاس ۵۰۰میلیارد تومانی همزمان در ۳ بانک سپه، ملت و صادرات رخ داده است. وی تصریح کرد: عدم برخورد جدی با این مسائل باعث سر برآوردن شهرام جزایریها، خاوریها و بابک زنجانیها در کشور شده است. این نماینده مجلس همچنین گفت: امروز مجلس با تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کار بزرگی انجام داد چراکه اینگونه فسادها حقوق معلمان را نشانه گرفته است. احمدی لاشکی تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان ۹۱۷هزار معلم عضو دارد، گفت: چند هزارمیلیارد تومان پول معلمان در این صندوق گم شده است و این صندوق وضعیت بیماری دارد.

وی با بیان اینکه بانک سرمایه در سال ۹۴، ۱۵۰۰میلیارد تومان خسارت و زیان دیده است، گفت: در دو سال اخیر بانک سرمایه ۶ مدیر عامل عوض کرده است که این اقدامات شاید برای سرپوش گذاشتن بر این تخلفات بوده است. نماینده نوشهر در مجلس گفت: بیمه معلم که خنثی است، ۲۰ مشاور دارد که از آنجا حقوق دریافت می‌کنند. احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: یک نفر به بانک سرمایه ۳ هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بدهکار است و ۹۰ درصد تسهیلات بانک سرمایه به ۳۰ نفر داده شده است.

وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اجازه نخواهد داد، دارایی معلمان به تاراج برود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0