منو

مهلت یک ماهه تعزیرات به عرضه کنندگان قاچاق کالا

مدیرکل نظارت و همگانی گشت های مشترک تعزیرات حکومتی از مهلت یک ماهه تعزیرات به عرضه کنندگان قاچاق کالا خبر داد.

محمدحسن سرابیان  در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به طرح برخورد کشوری مبارزه با قاچاق کالا با اولویت لوازم خانگی از اول مهر اعلام کرد: در این مرحله که به مدت یک ماه طول خواهد کشید به فروشگاه هایی که اجناس قاچاق عرضه می کنند تذکر و آموزش و پس از آن بدون اغماض برخورد خواهد شد. وی با بیان اینکه در این طرح با هدف حمایت از تولید داخلی پیشگیری از قاچاق کالا وارد عمل شده ایم و نه پرونده سازی، افزود: در یک ماه اول این طرح با هماهنگی دستگاه های نظارتی چون اتاق اصناف ایران، گمرک ، نیروی انتظامی و اتحادیه های مرتبط به فروشگاه های خرده فروش و عمده فروش آموزش و تذکر داده می شود تا از عرضه کالای قاچاق پرهیز کنند. محمدحسن سرابیان  گفت: در طول این یک ماه فرصتی برای واحدهای صنفی فراهم می شود تا ضمن آگاهی از قوانین و مقررات کالاهای قاچاق از عرضه این کالاها خودداری کنند. وی تاکید کرد: پس از پایان یک ماهه مرحله دوم آن آغاز خواهد شد که در آن صورت گشت های تعزیرات با حضور در فروشگاه های مختلف به صورت سرزده به صورت قاطع و جدی و قانونی با متخلفان برخورد خواهد کرد اما در حین اجرای طرح مراقب حفظ حرمت کسبه قانونمندی نیز هستیم. سرابیان از هم وطنان خواست در صورت مشاهده کالاهای قاچاق در فروشگاه های خرده و عمده فروشی و زنجیره ای موضوع را با سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۹۶۵۱ و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ سازمان صنعت و معدن و تجارت در میان بگذارند.

طرح برخورد با قاچاق در سطح عرضه با محوریت لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی از پنج شنبه در سراسر کشور آغاز شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0