منو

شهردار تهران به شورا درباره واگذاری املاک توضیح دهد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران خواستار تشکیل جلسات مشترک کمیسیون تخصصی دولت با اعضای شورای شهر تهران در خصوص نهایی کردن لایحه مدیریت شهری و نیز تشکیل جلسه مشترک شورا و شهردار تهران برای بررسی موضوع واگذاری املاک شد. به گزارش خبرنگاری خبرگزاری صدا و سیما ، محمد سالاری در دویست و نود و یکمین جلسه شورا با اشاره به این که بر اساس اخبار منتشره لایحه مدیریت شهری در کمیسیون تخصصی دولت در حال نهایی شدن است، تاکید کرد: ضرورت دارد با توجه به این که برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی ایران لایحه مربوط به مدیریت شهری و حکم روایی محلی در دولت تدبیر و امید در دست بررسی است هیئت رییسه شورا نسبت به تشکیل جلسه ای مشترک به منظور بهره برداری از دانش ضمنی و نظرات کارشناسی اعضای شورا و به ویژه کمیسیون های تخصصی شورا اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه فضای جامعه ، شورا و شهرداری و سایر نهادها و سازمان ها تحت تاثیر موضوع واگذاری های املاک شهرداری تهران قرار گرفته است، افزود: با توجه به اینکه ما شاهد ورود سازمان های نظارتی و قوه قضائیه در این خصوص هستیم و مواضع شهردار تهران را نیز بیشتر از رسانه ها شنیده ایم، حضور شهردار تهران در صحن شورا برای بررسی این موضوع را خواستاریم.

طراح طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: وظیفه شورای شهر تهران در ارتباط با شفاف سازی و ابهام زدایی از موضوع نحوه واگذاری ها به سایر نهادها در اولویت قرار دارد بنابراین انتظار شهروندان تهرانی و مردم کشور این است که شورای شهر تهران به عنوان نهاد ناظر بر مدیریت شهری برای بررسی کارشناسی و فنی این موضوع فارغ از تاثیرپذیری از فضای رسانه ای اقدام  و نتیجه بررسی را به دور از هرگونه جانبداری به مردم اطلاع رسانی کند.

سالاری افزود: واگذاری برخی وظایف دولت به استانداری ها در راستای کوچک سازی دولت به منظور تقویت حوزه نظارتی انجام شده است.

وی با تشکر از هیأت دولت در واگذاری بخشی از وظایف خود در حوزه های مختلف به استانداری ها ، این تصمیم دولت را در راستای کوچک سازی دولت به منظور تقویت حوزه نظارتی دانست و گفت: این اقدام موجب تسهیل گری در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها در سراسر کشور خواهد شد و به این ترتیب مسئولین استانی با فراغ بال بیشتر و در فرصت زمانی کمتری می توانند در مورد مجموعه چالش ها و مشکلات استانها و رفع دغدغه های مردم موفق تر باشند

این عضو شورای اسلامی شهر تهران این تصمیم درست دولت را الگویی برای مسئولین سازمانها و نهادهای نیمه دولتی و عمومی از جمله شهرداری های سراسر کشور به ویژه شهرداری تهران دانست و اضافه کرد : در حالیکه شاهد گسترش تمرکز زدایی در تصمیم گیری های دولت هستیم متاسفانه در مدیریت های شهری و شهرداری تهران رویکرد تمرکزگرایی اتخاذ می شود.

سالاری تأکید کرد : شهرداری تهران نیز بعنوان شهرداری پایتخت می بایست همانند دولت به واگذاری اختیارات ستاد مرکزی شهرداری تهران به معاونت ها و شهرداران مناطق و مدیران سازمانها و شرکتها اقدام کند تا روند تصمیم گیری ها تسهیل شود و از آن طرف بیشترین تمرکز خود را به افزایش وظیفه نظارتی خود در کنار نهاد شورای اسلامی شهر تهران معطوف کند.

وی گفت: این رویکرد دولت در اصل در راستای تحقق برنامه های ۵ ساله و سند چشم انداز کشور بوده و با این تصمیم فرآیند تصمیم سازی ها و تصمیم گیریها به جای از بالا به پایین به رویکرد از پایین به بالا و روند واقع بینانه تغییر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0