منو

افزایش 28 درصدی کشف البسه قاچاق

 

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از افزایش کشفیاتکالاهای منتخب قاچاق در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد. قاسم خورشیدی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ؛گفت: ارزش مواد خوراکی قاچاق کشف شده در چهار ماه نخست پارسال ۵۴ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان بوده است که در چهار ماه امسال به صد میلیارد و ۹۰ میلیون تن رسیده است و ۸۴،۶ دهم درصد افزایش نشان می دهد. این آمار در بخش لوازم خانگی به ۱۱۳ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان در چهار ماه سال گذشته رسید که امسال به ۹۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.ارزش البسه کشف شده در سال جاری با ۲۸ درصد افزایش به ۶۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان و قیمت مسکرات کشف شده به ۴۰ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان (۲۳ و ۸ دهم درصد افزایش) بالغ شده است.

خورشیدی افزود: همچنین در چهار ماه امسال ارزش کشفیات سیگار قاچاق ۲۱۱ و نیم درصد افزایش یافته و از ۱۲۹ میلیون نخ به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در چهار ماه سال گذشته به بیش از ۳۵۷ میلیون نخ به ارزش ۳۸میلیارد تومان رسیده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین ارزش لوازم آرایشی و بهداشتی کشف شده در چهار ماه امسال را ۲۰ میلیارد تومان و با ۱۵٫۹ درصد کاهش اعلام کرد و گفت: حدود ۲۰ میلیارد تومان لوازم یدکی وسائل نقلیه قاچاق کشف کردیم که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۲۲ درصد بیشتر است.

خورشیدی اظهار داشت: ارزش تجهیزات رایانه ای کشف شده هم به ۵۰۸ هزار عدد به ارزش حدود ۱۴ میلیارد تومان (با ۸۱ درصد کاهش) و ارزش لوازم صوتی و تصویری کشف شده هم بیش از ۲۷ هزار دستگاه به ارزش حدود ۱۴ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: در زمینه گوشی تلفن همراه در چهار ماه امسال ۱۰۱ هزار دستگاه به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان کشف کردیم که ۳۲ درصد کاهش نشان می دهد.

خورشیدی گفت: در زمینه کشف طلا و جواهرات آمار ما ۲۳۵ هزار فقره به ارزش ۳۰ میلیارد تومان است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود: در زمینه دارو نیز کشفیات ما به ۲۸ میلیارد تومان با افزایش ۲۴۴ درصدی در مقایسه با چهار ماه نخست پارسال می رسد.

وی همچنین از کشف قاچاق دام و احشام به میزان ۳۶ هزار و ۶۸۱ رأس به ارزش ۱۳ میلیارد تومان و با ۲۱ درصد کاهش خبر داد. خورشیدی گفت: در چهار ماه امسال کشف پارچه قاچاق کاهش و کفش افزایش داشته است اما کشفیات اسباب بازی با بیش از ۵۵۵ درصد افزایش به ۴۶۳ هزار عدد به ارزش ۷ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان رسیده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود: همچنین ۶ میلیارد تومان فرآورده های نفتی قاچاق کشف کردیم که ۶۰ درصد کاهش نشان می دهد.

خورشیدی گفت: کشفیات ما در حوزه میراث فرهنگی (کاهش) ، اقلام ضدفرهنگی (اندکی افزایش) ، کود شیمیایی (۷۰ درصد افزایش) ، فرآورده های شیلاتی(۱۵ برابر افزایش) ، مواد محترقه (افزایش) ، کیف (کاهش) و تجهیزات (پزشکی) کاهش نشان می دهد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0