منو

انبارهای اطراف تهران محل دپوی کالای قاچاق شده است

 

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: با راه اندازی سامانه مشترک جدید انتقال اطلاعات در مهرماه، امکان حضور قاچاقچیان در مزایدههای سازمان به کمترین میزان می‌رسد.

امین دلیری در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به قابل پذیرش نبودن فساد در سازمان اموال تملیکی گفت: دو تن از مدیران متخلف استانهای سازمان  برکنار شده و مراحل رسیدگی قضایی آنها در حال طی شدن است.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اظهارات وزیر صنعت درباره انبارهای دپوی کالا گفت: انبارهای اطراف تهران به زودی شناسنامه دار می‌شوند چراکه بررسیها نشان می‌دهد یکی از بزرگترین محلهای دپوی کالای قاچاق همین انبارها هستند وی افزود، طبق توافقی که با دادستانی به عمل آمده، مقرر شده به زودی این انبارها تعیین تکلیف شوند. رئیس سازمان اموال تملیکی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه شناسایی  قاچاق‌چیان برای جلوگیری از حضور آنها در مزایده‌های سازمان گفت: با ایجاد و راه اندازی سامانه مشترک به زودی اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی این افراد جهت ممانعت از حضور آنها در مزایده‌ها در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت.

دلیری ادامه داد، این سامانه تبادل اطلاعات را بین سازمان بنادر، گمرک، سازمان اموال تملیکی، سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اشتراک خواهد گذاشت. با وجود اطلاعاتی که از طریق سازمان تعزیرات در اختیار ما قرار می‌گیرد، امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌ها به حداقل خواهد رسید. دلیری تصریح کرد، قاچاق سازمان یافته از طریق دادستانی‌ها پیگیری می‌شود و قاچاق موردی که بیشترین حجم قاچاق را شکل می‌دهد از سوی تعزیرات حکومتی دنبال می‌شود بنابراین اطلاعات لازم در اختیار این نهاد قرار دارد. رئیس سازمان اموال تملیکی با رد نکردن امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌های سازمان تاکید کرد، با بهره برداری از این سامانه اطلاعاتی احتمال حضور قاچاق‌چیان به حداقل می‌رسد.

دلیری  خاطرنشان کرد، تاکنون هیچ اسمی از سوی مراجع مرتبط به صورت مجزا در  خصوص شناسایی افراد با سوء سابقه  در اختیار سازمان قرار نگرفته است. وی در انتها گفت: تا پایان شهریور و حداکثر در مهر ماه از این سامانه اطلاعاتی بهره‌برداری خواهد شد.  به گزارش تسنیم، هرچند رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تاکید کرده، استفاده از سامانه به شناسایی و در نهایت کنار گذاشتن متقاضیان مشکوک از مزایده‌های سازمان کمک می‌کند اما در صورتی که نزدیکان این افراد و نه خود آنها در مزایده‌ها شرکت کنند بازهم همان مسیر قبلی طی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0