منو

قراردادهای IPC ضد اقتصاد مقاومتی است؛ اصلاحات کافی نیست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه “همچنان در تحریم هستیم و بانک‌های جهانی زیر بار معاملات ارزی با ایران نمی‌روند”، گفت: قراردادهای آی.پی.سی. دقیقاً ضد اقتصاد مقاومتی و خطرناک است، اصلاحاتی صورت داده‌اند اما اصلاحات انجام‌شده کافی نیست.

به گزارش تسنیم، محسن رضایی در جمع دانشجویان بسیجی استان فارس در مجتمع یاوران ولایت شهر قم اظهار داشت: قراردادهای آی.پی.سی. دقیقاً ضد اقتصاد مقاومتی و خطرناک است و تعهدات زیادی برای ما ایجاد می‌کند که در صورت شکایت طرف مقابل خسارت‌های زیادی به ما وارد می‌کند. طراحان این قراردادها به‌دنبال تقویت سرمایه‌گذاری خارجی در ایران هستند که دیگر مسائل را مدنظر قرار نداده‌اند. مشکلاتش گفته شده و اصلاحاتی هم صورت داده‌اند اما اصلاحات انجام‌شده کافی نیست. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد حقوق نجومی نیز گفت: ریشه این حقوق‌های نجومی، عدم نظارت در میان مدیران کشور ماست. اگر حساسیت اعمال می‌شد و افکار مخرب در میان مدیران پیش نمی‌آمد شاهد این حقوق‌ها نبودیم. هر سه قوه عزم خود را برای مقابله با حقوق‌های نجومی مدیران نشان داده‌اند و این ناشی از تحرکات و مطالبات مردم و تأکید رهبر معظم انقلاب در این فضا است.

رضایی درباره برجام اظهار داشت: ما ۴ برجام داریم؛ برجامی که آمریکایی‌ها در کشور خود تصویب کردند، برجامی که شورای امنیت ملی ما تصویب کرده و برجامی که نمایندگان در مجلس رأی دادند و برجامی که مقام معظم رهبری با بیان شروطی پذیرفتند. سه برجام اول مورد قبول ما نیست. ما آنچه را مقام معظم رهبری مصوب کردند و در آن شروط و ملاحظات را بیان داشتند، مدنظر قرار می‌دهیم، از جمله اینکه آمریکایی‌ها به تعهدات‌شان عمل کنند و نقض نکنند. الآن آمریکایی‌ها در موارد مختلف به تعهداتشان عمل نکرده‌اند و در دو مورد نقض برجام داشته‌اند. کمیته نظارت باید فشار بیاورد، افکار عمومی نیز باید مطالبه کنند تا برجام به‌درستی اجرا شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0