منو

خسارت میلیاردی کارخانجات خراسان‌رضوی به‌علت مشکلات شکر‏

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به علت مشکلاتی که برای شکر و تأمین آن به وجود آمده بود خسارات میلیاردی به کارخانجات خراسان رضوی وارد شده است. سید حسن حسینی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: مشکل برای موضوع شکر دقیقا در زمانی پیش آمد که پیک کاری کارخانه‌های صنایع غذایی بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال مواد اولیه گروه تولید کمپوت و کنسرو همگی در این فصل وارد بازار شده و باید آنها را خریداری کرده و تبدیل به کمپوت می‌کردند که به علت وضعیت شکر نتوانستند اقدامات خود را ساماندهی کنند غالب این واحدها تعطیل و یا از فعالیت آنها کاسته شده بود. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این مسئله سبب به وجود آمدن ضررهای میلیاردی برای صاحبان واحدهای کمپوت و کنسروسازی شده و علاوه بر این واحدهایی از جمله کیک و کلوچه و نبات که محموله صادراتی داشته و یا تعهداتی به خریداران خود داده بودند نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند. حسینی با اشاره به مصرف ماهانه ۹۰۰ هزار تن شکر در صنایع خراسان رضوی بیان کرد: قیمت این میزان شکر به تنهایی بسیار هنگفت است حال در نظر بگیرید تولید چه میزان محصول با این حجم از شکر به مشکل برخورد کرده و چه ضرر هنگفتی در این حوزه متوجه تولیدکنندگان شده است. وی وضعیت به وجود آمده برای تأمین شکر را به علت نبود هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی دانست و اظهار داشت: وزارت کشاورزی در این بخش تدابیر مناسبی را اتخاذ نکرده و در نتیجه مشکلاتی به وجود آمد. حسینی با اشاره به وعده‌های داده شده برای واردات شکر در راستای تعدیل قیمت محصولات آن، بیان کرد: تاکنون نتیجه عملی در این حوزه مشاهده نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0