منو

هیچ کس از مدیریت بحران حساب نمی برد/ حادثه شهران قابل پیش بینی بود

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری افکارنیوز با تاکید بر این که پایتخت بیش از اقدامات قبل از بحران و حوادث پیش بینی نشده به همکاری و اقدامات فراوانی قبل از وقوع حوادث نیاز دارد، عنوان کرد: در صورتی که دستگاه ها و ادارات مختلف به استعلام هایی که از آنها می شود به درستی پاسخ دهند و نیز با توجه به بررسی هایی که برای پاسخ به استعلام انجام می دهند به مرور نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند، می توان گفت پیش از بحران همکاری شکل گرفته است که می تواند یا مانع بروز حادثه شود یا تلفات را کاهش دهد. به گزارش افکارنیوز، اقبال شاکری با اشاره به این که مدیریت یکپارچه شهری جز با همکاری گسترده دستگاه ها میسر نمی شود، اظهار کرد: تمامی پنج دستگاه در سازمان زیربنایی شهر باید نقشه تاسیسات خود را در معرض عمومی قرار دهند. شاکری با اشاره به پیگیری ها و مشکلات شهرداری تهران برای دریافت استعلام از ادارت مختلف آب، برق و گاز جهت انجام عملیات مختلف عمرانی خاطرنشان کرد: معمولا ادارات مختلف در مجموعه های زیربنایی شهر باید نسبت به اجرای عملیات عمرانی در محدوده کاری خود حساس بوده و با آغاز هر عملیات عمرانی نقشه های خود را به شهرداری ارائه دهند اما این موضوع اکنون برعکس شده و وقت زیادی در این میان برای استعلام از دست می رود. رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حادثه شهری که چندی پیش در غرب پایتخت رخ داد، گفت: به طور مثال در صورت به روز کردن نقشه تاسیسات زیر زمینی و ایمن کردن مدام زیر سطح، دلیل این حادثه کاملا قابل پیش بینی بوده است.

شاکری با تاکید بر این که تحقق مدیریت یکپارچه شهری در مجموعه وظایف سازمان مدیریت بحران نهفته است، خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها باید در برابر این سازمان پاسخگو بوده و این سازمان باید با قدرت بسیاری امور را به پیش ببرد به گونه ای که سایر دستگاه ها در برابر پاسخ ندادن به این دستگاه بترسند این در حالی است که اکنون ادارات و دستگاه ها ترسی برای پاسخ ندادن به این سازمان ندارند و حتی سوله این سازمان در اختیار دیگران است.

این عضو شورای شهر تهران در پایان با تاکید بر این که تهیه اسکن تاسیسات زیرزمینی نه اقدامی سخت و پیچیده بلکه جز وظایف روزانه دستگاه های زیربنایی شهر است، عنوان کرد: دستگاه ها پس از حادثه با یک فراخوان در محل حادثه حضور می یابند این در حالی است که قبل از حادثه باید در جلسات مدیریت بحران شرکت کرده و به این سازمان ثابت کنند که وظایف خود را به خوبی انجام می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0