منو

توضیح حاجی بابایی درباره ۱۰۰ سکه دریافتی‌اش

حاجی بابایی گفت: ۱۰۰ سکهای که همراه با نشان دولتی به کسی داده میشود برای هشت سال کار است و این موضوع را نباید با برخی افراد که هم حقوق میگیرند و هم هر ماه ۲۵۰ سکه دریافت میکنند مقایسه کرد چراکه این نوع مقایسه درست نیست. به گزارش خبرآنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: مسئله فساد را نباید سیاسی کرد، هر کس در هر خط سیاسی که باشد اگر دچار فساد شود با او برخورد میکنیم.

حاجی بابایی، در رابطه با پرداخت حقوقهای نجومی به برخی از مسؤولان گفت: بنده پیشنهاد کردم همه وزرا، استانداران و مسؤولان هر چهار دولت بعد از مقام معظم رهبری، فهرست دریافتی خود را نشان دهند تا شبهات برطرف شود، و اگر کسی نیز دریافت غیر قانونی داشته باشد مشخص ‌شود. وی به موضوع اعطای نشان دولتی نیز اشاره کرد و افزود: نشان دولتی در تمام دولتها داده میشود و برای کسی که آن دریافت میکند این موضوع یک افتخار است چراکه این نشان به کسانی داده میشود که کار برجسته انجام میدهند.

این نماینده با بیان اینکه همه دولت‌ها بی‌استثنا اقدام به اعطای نشان دولتی می کنند، یادآور شد: حتی وقتی فردی برای نخستین بار رئیس جمهور میشود به او نشان آزادی داده میشود. حاجیبابایی اهدای سکه را جزو اعطای نشان دولتی و حق طبیعی فرد گیرنده نشان دانست و ادامه داد: بنده جزو کسانی هستم که برای تعلیم و تربیت نشان دولتی دریافت کردم و در حضور ۸۰ نفر سکههای هدیه شده را به نیمسکه تبدیل کرده و بین عوامل پیگیری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توزیع کردم. وی با بیان اینکه در دولت یازدهم نیز نشان دولتی اهدا شده است، افزود: اگر نشان دولتی غیر قانونی داده شود اشکال دارد. وی با بیان اینکه اعتقادم بر این است به هر دلیل، به هر کس حقوقی داده میشود به همان دلیل به مردم گفته شود، افزود: نمیتوان قبول کرد که فردی با حقوق یک یا دو میلیون تومان به سختی زندگی بگذراند در حالی که کسی حقوق چند ده میلیونی دریافت کند. حاجیبابایی با بیان اینکه موضوع رقمهای حقوقها را نباید سیاسی کرد، اظهار کرد: این موضوع در همه دولتها بوده و هست بلکه باید شفافسازی صورت گیرد تا ریشه این سرطان خشکانده شود. وی با تاکید بر اینکه در کشور اگر کسی وزیر شد فرزندان و خانواده آن فرد نباید وزیر شوند چراکه این موضوع برای کشور خطر است، گفت: متاسفانه بزرگترین مشکل کشور این است که وقتی عدهای به مسؤولیتی می‏‏رسند خانواده آن فرد نیز در آن دولت مسؤول شده و وارد مسائل اقتصاد و .. میشوند که این موضوع دودمان برانداز است و بزرگترین آسیبهای فرهنگی و اجتماعی را دامن میزند. نماینده همدان با اشاره به اینکه ممکن است عدهای اشتباهاتی داشته باشند و این اشتباهات ریشه در مسائل قانونی، نظارتی، مدیریتی و اعتمادی دارد، ادامه داد: این چهار اشکال باید برطرف شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0