منو

استعفای دسته جمعی رییس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی

در جلسه‌ای که شنبه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، رییس جمهور با استعفای دسه جمعی رییس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به دنبال انتشار فیش حقوقی رییس صندوق توسعه ملی، امروز در نهاد ریاست جمهوری نشستی ویژه برگزار شد. بر این اساس، در جلسه‌ای با حضور رئیس‌جمهور، با استعفای دسته‌جمعی رئیس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی موافقت شد. پیش از این نیز به دنبال انتشار اخباری مبنی بر دریافت حقوق‌های خارج از عرف، هیات وزیران در جلسه سی‌ام خردادماه امسال به پیشنهاد هیات امنای صندوق توسعه ملی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، آیین‌نامه مالی، معاملاتی، اداری و استخدامی صندوق توسعه ملی را به شرح زیر اصلاح کرد:

۱- ماده ۳۹ به این شرح اصلاح می‌شود: هر گونه به‌کارگیری نیروی انسانی برای اجرای وظایف پست‌های سازمانی مصوب صندوق توسعه ملی در قالب قراردادهایی است که به تایید رییس هیات عامل می‌رسد. به کارگیری نیروی انسانی در صندوق مبتنی بر نیاز سازمانی و برنامه‌های مصوب هیات عامل است که با توجه به اصل شایستگی، برابری و عدالت در جذب و شرایط صندوق براساس دستورالعمل مصوب رییس هیات عامل انجام می‌شود.

۲- متن زیر به عنوان تبصره ۳ به ماده ۴۳ اضافه می‌شود.

جداول و مقررات ناظر بر حقوق و مزایای ثابت (مزد پایه یا مزد رتبه)، مزد سنوات، فوق‌العاده‌ها (مزد شغل، جذب، سختی شرایط کار)، تسهیلات رفاهی (حق اولاد، مسکن، خواروبار، یارانه غذا، ایاب و ذهاب) و سایر مزایای غیرمستمر رییس‌کل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل بانک مرکزی به ترتیب به رییس هیات عامل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی تسری داده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0