منو

n2901752-4430761

علیرضا عطارد متولد ۱۳۵۶ ساکن قم است که ۱۷ سال است از طریق دامداری امورات زندگی خود را می‌گذراند و مسئولیت نگهداری پدر، مادر و خواهران خود را بر عهده دارد که در زمستان سال گذشته گوسفندان وی دچار تب برفکی تیپ o شده که از ۱۱۰ گوسفند، ۹۵ گوسفند خود را از دست داده است که به گفته وی این موضوع را بارها از طریق ریاست جمهوری، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی، سازمان بحران، استانداری، مجلس شورای اسلامی پیگیری کرده اما در طول این چند ماه هیچ نتیجه‌ای در برنداشته است. وی در گفتگو با سایت الف در مورد مشکلاتش گفت: «۱۷ سال است که بنده از طریق دامداری مخارج خانواده را تأمین می‌کنم، اما زمستان سال گذشته بر اثر بیماری ناشناخته تب برفکی از نوع o در عرض سه روز ۹۵ گوسفند خود را از دست دادم که در ابتدا به سازمان جهاد کشاورزی قم رفته و مشکلم را با آن‌ها در میان گذاشتم و سپس به استانداری و فرمانداری قم مراجعه کردم و طبق بازرسی‌های انجام شده این بیماری از سوی نهادهای مربوطه مورد تأیید قرار گرفت. سپس به بیمه و رئیس جهاد کشاورزی و نماینده مجلس قم نامه زدم که جوابی دریافت نکردم. در حال حاضر بنده دچار تب مالت هستم که بیست درصد کبدم و سیستم عصبی بدنم از بین رفته است و دوکی است در سرم دارم که به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانم به دکتر مراجعه کنم و همچنین از گوشت و شیری که خودم تهیه می‌کنم به علت بیماری‌ام نمی‌توانم مصرف کنم.»

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا وامی برای جبران خسارت از سوی سازمان دامپزشکی و بیمه دریافت نکرده‌اید؟» گفت: «به جبران این خسارت ۱۵۰ میلیون وام از بانک گرفتم که باید ۲۳۵ میلیون برگردانم که واقعاً از توان بنده خارج است لذا پیش استاندار قم رفتم و درخواست کمک بلاعوض کردم اما ایشان گفتند که بنده وقت ندارم با شما صحبت کنم. بنده را از جهاد کشاورزی قم به دامپزشکی به ستاد بحران و سپس به اقای طلایی رئیس جهاد کشاورزی قم فرستادند که بعد از یک ماه مکافات نامه ای به وزارت جهاد کشاورزی فرستادند. در حال حاضر شش ماه تمام است که در مسیر رفت و آمد تهران به قم هستم. یک روز پیش معاون وزیر جهاد کشاورزی در تهران رفتم و اجازه خواستم تا وی را ملاقات کنم اما مسئول دفتر ایشان گفتند که وی وقت ندارد. بنده حتی به مجلس شورای اسلامی رفته و با کلی مشکلات توانستم نامه ای را از ریاست مجلس شورای اسلامی بگیرم و برای وزارت جهاد کشاورزی آقای حجتی نوشتند که بنده نامه را به آنجا بردم اما آنجا هم مانع شدند تا من پیش اقای حجتی بروم به خاطر اینکه بنده سر و وضع مناسبی ندارم و تا فقط تا چهارم ابتدایی سواد دارم، بعد از کلی بحث اقای موسوی زاده رئیس دفتر وزیر نامه را از بنده دریافت کردند. وزیر جهاد کشاورزی نیز نامه ای خطاب به معاونین نوشت که ۵۵ میلیون تومان بابت کاه و یونجه به من تعلق بگیرد منتهی بنده به دلیل وامی که قبلاً گرفته بودم نتوانستم ضامنی پیدا کنم و این وام را دریافت کنم سپس بنده را به صندوق کارآفرینی امید نیز ارجاع دادند که نتیجه ای هم در برنداشت، بنده دوباره به سازمان دامپزشکی ایران مراجعه کردم که در آنجا نیز کار بنده را پیگیری نکردند. من حتی نامه ای به ریاست جمهوری نوشته و خواستار کمک بلاعوض شدم اما راه به جایی ندارم و هیچ کمکی و اقدامی در جهت رفع مشکل من نشد.»

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0