منو

IMG10414503

طی روزهای اخیر موضوع حقوق های بالای نمایندگان و وزرای دولت به یکی از بحث های اصلی محافل سیاسی و اجتماعی تبدیل شده و این موضوع واکنش های فراوانی را به همراه داشته است.

دبیر کل جمعیت آبادگران جوان در گفت و گو با نامه نیوز در این رابطه گفت: پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت و نهادهای عمومی و نظامی و کارگری در کشور دارای قوانینی است که توسط سازمان برنامه و بودجه جهت تأیید به هیأت دولت پیشنهاد و توسط مجلس در زمان ارائه بودجه تصویب میشود. حسن بیادی ادامه داد: البته شایان ذکر است متاسفانه یک نابسامانی جدی در پرداختها و دریافتهای دستمزد و حقوق نهادها و کارمندان دولت وجود دارد که بعضا تبعیض و سوء استفاده از موقعیت و دور زدن و بی توجهی به قانون می‌باشد که عدالت اجتماعی را زیر سؤال میبرد.

به گفته این فعال سیاسی شغل نمایندگی مردم و قانون گذاری و همچنین مشاغل قضاوت و امنیتی در همه جای دنیا حساس و در بعضی از موارد دارای حقوق مادام العمری مناسب می‌باشد حتی با امکانات جانبی دیگر مشکل اصلی میزان حقوق نیست بلکه تبعیض در پرداخت هاست. وی ادامه داد: برای مثال شما میتوانید دو کارمند را بیابید که با شرائط مساوی در دو سازمان و یک نوع شغل دریافتهای گوناگون بی دلیل دارند. بیادی تصریح کرد: متاسفانه سوء استفاده در اکثر سازمانها وجود دارد و تاسف از اینکه فساد اداری در حال نهادینه شدن است. و از قبح آن کاسته شده و کاری نیست که با تاخیر در انجام روبرو نباشد. وی در واکنش به این موضوع که برخی نمایندگان دوره های گذشته میلیاردر شده اند گفت: دستگاههای نظارتی و قضایی در این زمینه باید پاسخگو باشند البته اگر آقای نکو که این موضوع را مطرح کرده است مدرک دارند از طریق قوه قضایی پیگیری نمایند

 

didebanSH

image_print

نوشته ها و مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *