منو

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس با انتقاد از شیوه مبارزه با فساد مالی درکشور، برخورد قاطع با کسانی که در پس پرده مسیر را برای فساد و رانت خواری هموار می سازند، ضروری دانست.

امیرعباس سلطانی دیروز (۱۴ اردیبهشت‌ماه) در نطق میان‌دستور ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم و کارگر، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دهم اردیبهشت‌ماه سال ۸۰ فرمان مبارزه همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد اقتصادی را خطاب به سران قوا صادر کردند؛ در حالی که ۱۳ سال پس از این فرمان هم خطاب به مسئولان کشور فرمودند: “چرا اقدام قاطع و اساسی برای مبارزه با فساد انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه به طور ملموس احساس کنند”.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های اخیر محاکمه برخی از مفسدان اقتصادی انجام شده و مبارزه با فساد هم قوی‌تر از دوره گذشته است اما مبارزه با فساد مالی به سرانجام نمی‌رسد.

وی ادامه داد: فساد به جان انقلاب و کشور افتاده که در صورت عدم برخورد قاطعانه همه را به کام خود خواهد کشید؛ در این خصوص تفاوتی بین اصولگرا و اصلاح‌طلب نخواهد بود بنابراین اقدامات قاطع با رانت‌خواران تیشه بر ریشه فساد خواهد زد در غیر این صورت مبارزه بدین شکل دردی را دوا نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: بابک زنجانی‌ها، ضراب‌ها و خاوری‌ها تنها معلول بوده و در حقیقت باید علت و کسانی که در پس پرده رانت ساز و رانت‌خوار را به وجود آورده و مدیریت می‌کنند و به ریش مردم و مسئولان می‌خندند، هدف قرار گیرند.

سلطانی تاکید کرد: به جای پاک کردن صورت مساله باید به حل واقعی پرداخت، بدون محاکمه و اعدام کسانی که به صورت عمدی و سهوی مسیر را برای افرادی چون زنجانی‌ها هموار ساختند، مبارزه با فساد تنها یک شعار است، امروز زنجانی‌ها از میکروفن نظام علیه نظام، قهرمانانه سخن گفته و همه را نادان و متهم و خود را عاقل و دانا قلمداد می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه گویا جای غارتگر و غارت‌شده بیت‌المال تغییر کرده است، گفت: حکم اعدام کوچکترین ترسی در مجرم ایجاد نمی‌کند که این موضوع جای بسی ابهام و سوال دارد، مانند گذشته سرکار گذاشتن مردم و مسئولان همچنان ادامه دارد که این موضوع هم نشان دلگرمی حامیان زنجانی‌ها است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی از نمایندگان دوره دهم مجلس درخواست کرد جهت کمک به قوه قضاییه پرچم مبارزه با فساد را برافراشته نگاه داشته و با امثال بابک زنجانی‌ها قاطعانه برخورد کنند.

منبع: خانه ملت

خلاصه شده

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0