منو

image_800_462

احمد توکلی در یادداشت تلگرامی خود ضمن اشاره به حضور متخصصان جوان در این جلسه ای تحت عنوان”نسبت الگوی قرارداد نفتی با اقتصاد مقاومتی” نوشته است: امروز (دوشنبه ۶ اردیبهشت) به دعوت دفتر آقای جهاگیری معاون اول محترم رئیس جمهور در جلسه ای که دکتر آقامحمدی اداره می‌کرد شرکت کردم، موضوع بحث نسبت الگوی قرارداد نفتی با اقتصاد مقاومتی بود.

از چند مؤسسه پژوهشی، دانشگاه، دستگاه دولتی، مدیران ذیربط وزارت نفت و بنده هم از دیده‌بان شفافیت و عدالت حاضر بودیم. چند نکته گفتنی در حد این مقام این است:

۱- نخستین نکته جذاب جوان بودن نیمی از حاضران بود (۱۳ نفر از ۲۸ نفر). جذابیت فقط به سنشان مربوط نبود، بلکه به تسلط آنها در تحلیل موضوع و برجسته کردن نقاط مثبت و منفی الگو بود. انصاف در بیانشان هم قابل توجه بود.

۲- مباحثه به شکل حمله و دفاع نبود، بلکه نقدها را مدیران نفت یا می‌پذیرفتند یا سعی می‌کردند با توضیح پاسخ دهند.

۳- اعتراض‌های منطقی بیشتر متوجه رویکردها بود.

چرا که این فکر در سطح بالای نفت در برخی دیده می‌شود که ما در تمام این ۳۷ سال به ‌جایی نرسیده‌ایم، اکثر آنها که صحبت کردند با این نگاه مخالف بودند.

بنده گفتم که اگر وضع صنعت نفت چنان باشد که شما می‌گویید مقصر همین نگاه حقارت آمیز و به ‌کارگیری نیروهای وابسته به قدرتمندان در طول سال‌های طولانی بوده است. اگر نفت به‌ جای وابسته سالاری شایسته ‌سالاری را از گذشته‌ها تا امروز رعایت می‌کرد و افراد با انگیزه و دانایی مانند برنایان همین جلسه را ترجیح می‌داد حالا وضع دیگری داشتیم.

اگر چه من این خود کوچک بینی را در این حد قبول ندارم. ضمناً فرصت را غنیمت شمردم از برخورد آقای زنگنه با انتقادات و تلاش برای اصلاح مصوبه دولت تشکر کردم.

منبع:کانال تلگرامی دکتر توکلی

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0