منو

2055662

ایران و سنگاپور در عرصه‌های مختلف مبارزه با مواد مخدر، شناسایی و ردیابی منابع مالی قاچاقچیان و مقابله همه‌جانبه با پولشوئی توافق کردند.

در دیدار رحمانی فضلی وزیر کشور و «شان موگام»، وزیر امور داخله سنگاپور توافق شد تا با توجه به دیدگاه ها و سیاست های راهبردی مشترک ایران و سنگاپور در عرصه های مختلف مبارزه با مواد مخدر، زمینه همکاری های رسمی دو کشور در این راستا از طریق دو وزارتخانه کشور ایران و سنگاپور تدارک و تمهید شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان در این دیدار، ضمن اشاره به توفیقات ایران در زمینه کشف انبوه مواد مخدر و درمان معتادان، اظهار کرد: اگرچه جمهوری اسلامی ایران با کشف و ضبط حدودا ۴۰ درصد از مواد افیونی جهان، در رتبه نخست کشورهای موفق دنیا در زمینه کشف مواد قرار دارد و با ایجاد و راه اندازی چند هزار مرکز درمان و کاهش اسیب توانسته است درصد قابل توجهی از معتادان را تحت پوشش برنامه های درمانی و کاهش آسیب قرار دهد، اما با توجه به ماهیت این پدیده باید ضمن حفظ و تقویت برنامه های مؤثر مقابله ای و درمانی، اولویت نخست فعالیت ها و تمرکز ظرفیت های موجود را بر طراحی و اجرای برنامه های موفق پیشگیری از اعتیاد، با هدف ممانعت از گرایش افراد سالم جامعه به مصرف مواد معطوف کرد.

شان موگام وزیر کشور سنگاپور نیز ضمن اشاره به این نکته که کشورش از حیث حاکمیت قانون و ارائه خدمات بهداشتی در ردیف کشورهای موفق جهان قرار دارد گفت: ما نیز همچون جمهوری اسلامی ایران با طرح قانونی سازی مواد مخدر مخالفیم. راهبرد مبارزه با مواد مخدر در سنگاپور، بر دو حوزه اصلی مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کمک به سومصرف کنندگان و حمایت های مالی از آنان(بویژه جوانان معتاد) برای ترک اعتیاد متمرکز است.

در پایان این نشست، وزرای کشور ایران و سنگاپور ضمن تاکید بر ضرورت شناسایی و ردیابی منابع مالی قاچاقچیان و مقابله همه جانبه با پولشوئی، توافق کردند تا کمیته مشترک کارشناسی دو کشور، به منظور بررسی زمینه همکاری های دو جانبه و تدوین یادداشت تفاهم مورد نظر تشکیل شود.

منبع: مهر

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0