منو

82038028-70656211

لندن – نتایج نظر سنجی موسسه ‘کمرس’ که روز یکشنبه منتشر شد، موید آن است که شمار زیادی از مردم انگلیس ضمن ‘غیراخلاقی’ توصیف کردن نحوه رفتار دیوید کامرون نخست وزیر این کشور در قبال مسایل مالی اش، خواهان شفافیت مالیاتی همه اشخاص و انتشار علنی برگه مالیاتی آنها هستند.

نتایج نظر سنجی موسسه ‘کمرس ‘ که به سفارش نشریه ایندیپندنت صورت گرفت، حاکی است که ۴۹ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی خواهان انتشار علنی برگه مالیاتی شهروندان انگلیسی هستند.

این در حالی است که تنها ۳۲ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی، مخالف چنین اقدامی هستند.

نظر سنجی یاد شده همچنین موید آن است که تنها ۳۱ درصد شرکت کنندگان بر این باورند که نخست وزیر انگلیس در جریان انتشار برگه مالیاتی اش که در پی افزایش فشارها در خصوص ارتباط وی با اوراق پانامایی صورت گرفت، صادقانه عمل کرده است.

با این حال ۴۴ درصد شرکت کنندگان رفتار کامرون در ارتباط با مسایل مالی و مالیاتی اش را «غیر اخلاقی و مشمئز کننده» توصیف کرده اند.

دیوید کامرون، هفته گذشته اعتراف کرد که همراه همسرش در یک صندوق سرمایه‌گذاری که پدرش تحت عنوان ‘شرکت بلیرمور ‘ در باهاماس تأسیس کرده بود، سهام داشته‌اند، ولی این سهام را در سال ۲۰۱۰ میلادی قبل از رسیدن به مقام نخست‌وزیری به قیمت ۳۰ هزار پوند فروخته‌اند.

اسناد شرکت حقوقی پانامایی موساک فونسکا که به ‘ اوراق پاناما’ مشهور شده‌اند نشان می‌دهد که ‘یان کامرون’ پدر نخست‌وزیر انگلیس ضمن ارتباط با شرکت موساک فونسکا، با ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری در باهاماس تحت عنوان شرکت ‘هلدینگ بلیرمور’، یکی از مخفیانه‌ترین روش‌های تجارت برون‌مرزی را به‌منظور فرار مالیاتی به کار گرفته بود.

در همین راستا، هزاران تظاهرکننده روز شنبه هفته گذشته در جریان تظاهراتی در قلب لندن خواستار استعفای دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس به دنبال افشای مسایل مالی وی و خانواده‌اش، شدند.

روز شنبه گذشته نیز شهر لندن بار دیگر صحنه تظاهرات گسترده مردم علیه سیاست های ریاضتی دولت محافظه کار بود و آنها خواستار استعفای دیوید کامرون شدند.

تظاهرکنندگان که شمار آنها بیش از ۵۰ هزار نفر تخمین زده می‌شد، در شعارهایشان خواستار پایان دادن به سیاست ریاضت اقتصادی و استعفای کامرون به دنبال افشای ارتباطش با صندوق سرمایه‌گذاری برون‌مرزی پدرش، شدند.

نتایج نظر سنجی موسسه کمرس همچنین حاکی است که ۵۹ درصد مردم بر این باورند که حزب محافظه کار صرفا منافع قشر مرفه را تامین می کند.

برپایه نظر سنجی یاد شده ۷۲ درصد شرکت کنندگان می گویند که دولت انگلیس بایستی کنترل مناطق برون مرزی اش را برای محدود کردن گریزگاه های مالیاتی برعهده گیرد.

منبع: ایرنا

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *