منو

Dr.hamid-reza-khorram-khorshid

حمیدرضا خرم خورشید رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با یادآوری نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری  افزود: گسترش فناوری و تولید هر چه بیشتر ، می تواند وابستگی کشور به منابع طبیعی و نفت را کاهش دهد.

وی گفت: مشکل اساسی در فناوری ، رانت های زیادی است که در بخش علوم پزشکی وجود دارد و متاسفانه  افرادی هستند که مصالح شخصی خود را به مصالح کشور ترجیح می دهند و البته مسائل و مشکلات زیاد دیگری هم وجود دارد که نداشتن قوانین سیانتی از جمله آنهاست.

وی گفت: باید قوانین و مقرراتی وجود داشته باشد که افراد فناور  را مورد حمایت قرار بدهد ضمن آنکه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در جامعه ترویج شود تا تولید داخلی ، حمایت جامعه و مردم را در بازار داشته باشد.

خرم خورشید افزود:امروزه دانشگاه های فناور زمینه ساز توسعه یافتگی جوامع هستند و با تمام مشکلاتی که داریم ، برای کاهش وابستگی به کالای خارجی و واردات آنها به کشور ، باید در جهت فناوری و تولید داخلی گام برداریم.

وی گفت: بزرگترین رسالت معاونت تحقیقات ، قبل از تامین اعتبارات و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ، ترویج نگاه و تفکر فناورانه در میان اساتید و دانشجویان است و اساتید باید نگاه فناورانه دانشگاه را تقویت کنند که بنده نیز حمایت خود را در این عرصه اعلام میکنم.

بالای ۱۱ میلیون نفردر طرح تحول سلامت بیمه شدند

حمیدرضا خرم خورشید رییس دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی در ادامه گفت: طرح تحول در نظام سلامت یکی از ارزشمندترین کارهای وزارت بهداشت است و قرار بود که پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این طرح بیمه شوند ولی بالای ۱۱ میلیون نفر بیمه شدند و هرچند که وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی با چالشهایی از بابت تامین اعتبار روبه رو شدند و امسال نیز همچنان با این مشکلات مواجه است ولی خوشبختانه وزارت بهداشت جزو وزارتخانه های مقبول مردم است و این هدف ، با تلاش متخصصان و اساتید در دانشگاه علوم بهزیستی و دیگر دانشگاههای علوم پزشکی کشور محقق شده است .

وی گفت: باید از اشتغال صرف به آموزش و پژوهش ، بیرون بیاییم و نیاز نیست که به تجاری سازی و بازاریابی محصول فکر کنیم بلکه همیشه افرادی هستند که از تولید ، حمایت می کنند و در بازاریابی و بازارسازی محصول کمک می کنند و ایده پردازی و ساخت محصول  از سوی اساتید ازضرورتهای دانشگاه فناور است که امیدواریم با  توانمندی اساتید به این جایگاه دست پیداکنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان-حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی

didebanSH

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0