منو

391395_406

مجلس و هم دولت با موضوع خروج پتروشیمی ها و اختیاری شدن عرضه پتروشیمی ها در بورس کالا مخالف هستند.

بحث پذیرش کالاها در بورس کالای ایران براساس قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال ۸۴ انجام شده است و از آن زمان تاکنون تمام مسؤولان اقتصادی تلاش کرده اند برای رسیدن به شفافیت در بازار کالای کشور، حاکم شدن مکانیسم عرضه و تقاضا بر نظام اقتصادی و تخصیص بهینه منابع از ظرفیت های بورس کالای ایران بهره ببرند.

بورس کالا طی این سال ها به عنوان یکی از ابعاد قابل اتکای دستگاه های اجرایی و از الزامات اقتصادی به شمار رفته و می رود؛ در این بین برخی از کارشناسان معتقدند اینکه عده ای با بهانه های مختلف به دنبال خروج بخشی از محصولات ( پتروشیمی) از بورس کالا هستند جای تامل دارد در این راستا حامد سلطانی نژاد اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و دولت با موضوع خروج پتروشیمی ها و اختیاری شدن عرضه پتروشیمی ها در بورس کالا مخالف هستند .

وی افزود: دولت و سیاست گذاران مملکت نیز از اینکه محصولات پتروشیمی از بورس کالا خارج شود و به یک بازاری که در واقع هیچ کنترل و نظارتی ندارد ورود کند رغبتی ندارند این موضوع هم کار سختی است و هم ممکن است امکان پذیر نباشد .

مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: ترجیح ما این است که اگر ضعفی در کار پتروشیمی ها وجود دارد مرتفع شود به جای اینکه بخواهیم ساختار غیرشفاف بیرون بورس را مجددا تجربه کنیم.

منبع: ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0