منو

69138_269

رییس سازمان بازرسی‌کل کشور  در پاسخ به سوالی در خصوص بازرسی قرار‌داد‌های نفتی جدید، گفت: موضوع بررسی قراردادهای جدید نفتی در دستور کار است و مقرر شده تا قراردادهای نفتی مورد چکش‌کاری بیشتر قرار گیرد.

سراج با اشاره به اینکه اکنون در حال انجام بازرسی‌هایی در زمینه قرار‌داد‌های جدید هستیم ولی از بیان جزییات به دلیل محرمانه بودن در این خصوص معذورم، افزود: به طور کلی سازمان بازرسی کل کشور عزم خود را در خصوص مبارزه با فساد جزم کرده است چراکه متأسفانه فساد در بسیاری از سیستم‌های ما نفوذ کرده است که باید نظارت در برخی بخش‌ها افزایش یابد.

وی اظهارکرد: هدف سازمان بازرسی در خصوص موضوع مذکور رفع اشکالات در قراردادهای جدید نفتی به نفع نظام و مردم است؛ درواقع هدف این نیست که برای مدیران وزارت نفت پرونده تشکیل دهیم. می‌توانیم بگوییم که یکی از خط قرمز‌ها و اهداف سازمان بازرسی در قراردادهای نفتی، موضوع صیانت از ذخیره‌های هیدروکربوری(ذخایر نفت و گاز) است.

در سال ۹۳ بود که یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از گم شدن یک دکل نفتی در کشور خبر داد و ۱۴ ‌نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌‌ای، به هیات رییسه خواستار پیگیری این موضوع شدند. سازمان بازرسی کل کشور نیز همزمان با این اعلام به موضوع وارد و بررسی‌های خود را آغاز کرد تا اینکه پس از گذشت بیش از ۹ ماه از این جریان، بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز به ‌طور رسمی از گم شدن یک دکل نفتی خبر داد.

بازداشت سه متهم جدید در پرونده دکل نفتی و تحویل به دادسرا

جامعه > قضایی – میزان به نقل از روزنامه حمایت نوشت: رئیس‌سازمان بازرسی ‌کل کشور با اشاره به بازداشت ۳ متهم در پرونده دکل نفتی و تحویل به دادسرا، گفت: یکی از خط قرمز‌های سازمان بازرسی در قراردادهای نفتی صیانت از ذخایر نفت و گاز است.

ناصر سراج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگیری سه نفر جدید در ارتباط با پرونده دکل نفتی صحت دارد، اظهارکرد: بله این موضوع صحت دارد و ما پرونده را به دادسرا ارسال کردیم.

وی بیان کرد: دادسرا در حال انجام تحقیقات است و این تحقیقات ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرآنلاین

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *