منو

764125_F16JZVfJ

فرشید گلزاده در نشست خبری با بیان اینکه فروشگاه‌های رفاه یک نمونه بارز پروژه‌های رشد هستند گفت: برای اولین بار برای صنعت خرده‌فروشی چشم‌انداز ۱۰ ساله و ۳ برنامه استراتژیک از ابتدای سال ۹۴ تا سال ۱۴۰۴ تعیین و تدوین کرده‌ایم.

وی با اشاره به مذاکرات با کشورهای اروپایی برای اجرای مدل مدیریتی جدید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه گفت: این مذاکرات دو عارضه قابل توجه دارد. یکی اینکه مذاکرات با طولانی‌شدن به کار عملی نمی‌رسید و دیگر اینکه اگر هم به کار عملی برسد باید بخش عمده‌ای از اختیاراتمان را به شرکت‌های خارجی واگذار کنیم.

مدیرعامل فروشگاه‌های رفاه ادامه داد: بنابراین خودمان کیفی‌سازی را شروع کردیم و در حال حاضر موضعمان در مذاکرات با خارجی‌ها بسیار متفاوت شده و همسطح با هم هستیم.

گلزاده با بیان اینکه تاکنون ۱۰ فروشگاه نسل جدید با استانداردهای بین المللی راه‌اندازی کرده‌ایم از راه‌اندازی ۴۰ فروشگاه نسل جدید خبر داد.

وی با اشاره به مشکلات مدیریتی اداره فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: عدم شفافیت‌های مالی، عدم بهره‌وری، سیستم آتی قدیمی و عدم آموزش نیروی انسانی از مجموعه چالش‌های مدیریتی فروشگاه رفاه بود که توانستیم با توان داخلی در دوره جدید این مشکلات را حل کنیم.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه از اختلاس ۸ میلیارد تومانی و فروش ۵ میلیارد تومان بن خرید به ۱۱ شرکت صوری در دولت قبل خبر داد و گفت: در دولت قبل ۱۰۰ نفر به صورت غیرقانونی به استخدام رسمی شرکت رفاه درآمدند که امروز برای این اقدامات غیرقانونی در دولت احمدی‌نژاد پرونده‌های حقوقی تشکیل دادیم و به مراجع قانونی شکایت کردیم.

گلزاده همچنین با اشاره به اختلاس ۱۳ میلیارد تومانی از فروشگاه‌های رفاه در دولت قبل گفت: در سال ۹۲ قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۵ میلیارد تومان از این فروشگاه‌ها خارج شد همچنین در سال ۹۱ هم مدیران وقت ۸ میلیارد تومان اختلاس کردند.

وی با بیان اینکه امروز تاوان اختلاس‌های دولت گذشته در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه را پس می‌دهیم گفت: از اولین اقدامات ما در دوره جدید مدیریتی در دولت یازدهم شفاف‌سازی اطلاعات و ارائه اطلاعات شفاف به بورس بوده است.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با بیان اینکه به دلیل ضعف سیستم مالی در سال‌های گذشته مبلغ ۵ میلیارد تومان از این سیستم اختلاس شد که با سود آن به ۸ میلیارد تومان رسید، افزود: پرونده‌های حقوقی تشکیل شده و به مراجع قضایی شکایت کردیم تا مبالغ اختلاس شده به سیستم برگردد.

وی همچنین ادامه داد: ۵ میلیارد تومان دیگر که از سیستم خارج شده است بن خرید بوده که به ۱۱ شرکت صوری یک شبه فروخته شد که نیمی از آن را به شرکت برگرداندیم.

گلزاده تاکید کرد: معتقدم این اقدامات از اراده مدیران خارج بوده و عده‌ای در این اقدامات غیرقانونی دخیل بوده‌اند اما از مدیران وقت دولت گذشته بابت این دو پرونده شکایت کرده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به سایر مشکلات شرکت رفاه در دولت قبل گفت: از دیگر مشکلاتی که وجود داشته استخدام نورچشمی‌های مدیران بوده که در یک مدت زمانی کوتاه ۱۰۰ نفر در این سیستم استخدام رسمی شده‌اند که فاقد هرگونه صلاحیت و تخصص در این سیستم هستند. حال وقتی می‌خواهیم بحث تعدیل این نیروهایی که به صورت غیرقانونی به استخدام رسمی درآمده‌اند پیش بکشیم با اعتراض‌های شدید مواجه می‌شویم و در رسانه‌ها ما را با عناوین تعدیل نیرو محکوم می‌کنند.

منبع: تیک

خلاصه شده

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0