منو

 

93952_Orig

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از رشد حجم قاچاق و واردات به کشور، گفت: باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی با هر نوع وارداتی خارج از ضابطه و قانون برخورد شود.

موید حسینی صدر با انتقاد از رشد حجم واردات به کشور، گفت: جدای از ورود بی سابقه کالای قاچاق به کشور ارایه ارز دولتی به اشخاصی خاص و واردات بی رویه ای که در سایه آن صورت می گیرد فشار مضاعفی بر اقتصاد وارد می کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی با هر نوع وارداتی خارج از ضابطه و قانون برخورد شود، افزود: رهبر انقلاب بارها در خصوص برخورد با قاچاق و واردات بی رویه هشدار دادند اما برخورد جدی در این باره صورت گرفته نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سالانه مقادیر زیادی کالای قاچاق به کشور وارد می شود، تصریح کرد: برخورد با کالای قاچاق با تشدید قوانین ممکن نخواهد شد زیرا کمبود قانون نداریم متاسفانه ضعف در اجرا مشکلات بسیاری را رقم زده است.

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی واردات بی رویه و قاچاق کالاو محصولات مختلف به کشور گرفته شود، گفت: نابودی تولید ملی نتیجه بی توجهی به ورود هر نوع کالایی بدون نیاز سنجی بازار است.

حسینی صدر با بیان اینکه سالانه با قاچاق و واردات کالا مقایر زیادی ارز از کشور خارج می شود، افزود: پولی که می تواند رونق اقتصاد ما را رقم بزند با قاچاق به کشورهای دیگر تزریق می شود.

وی با ضروری خواندن تشدید نظارت بر مرزها و مبادی اصلی، گفت: برخورد قاطع با قاچاقچیان یکی از راهکارهایی است که انگیزه سواستفاده را آنان سلب می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اوج گیری مهاجرت از روستا به شهرها، افزود: زمانی که تولید از سوی تولیدکننده عایدی نداشته باشد انگیزه برای ماندگاری در روستاها نیز از بین می رود از این رو باید با تقویت تولید به مهاجرت معکوس کمک کنیم.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0