منو
500x279_beijing_law
بر اساس اعلام نهاد مبارزه با فساد حزب کمونیست چین، در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۸۰ هزار مقام چینی به دلیل فساد و دیگر تخلفات مجازات شده اند.
خبرگزاری شینهوای چین به نقل از کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی حزب کمونیست این کشور گزارش داد، در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۸۰ هزار مقام چینی به دلیل فساد و دیگر تخلفات مجازات شده اند.
بر اساس این گزارش دست کم ۲۰۰ هزار تن از مقامهای چینی مجازات های انضباطی خفیف دریافت کردند اما حدود ۸۲ هزار نفر از آنها مجازات های شدید شده و بعضا تنزل رتبه های چشمگیری علیه آنها اعمال شده است.
کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی حزب کمونیست چین به منظور مبارزه با فساد و دیگر سو استفاده ها در درون رده های این حزب تشکیل شد. این نهاد ناظر به اجرای تحقیقات درون حزبی پیش از تصمیم گیری در مورد تحویل پرونده خاطیان به مقامهای قضایی می پردازد.
شی جینپینگ رئیس جمهور چین بعد از رسیدن به ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ کمپین گسترده‌ای برای مبارزه با فساد و حفظ انضباط حزبی به راه انداخت.
منبع: ایسنا

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0