منو

139312132035149904863313

دولت وظیفه دارد فضای رقابتی  ایجاد کرده و از آن حراست کند، اظهار داشت: حمایت‌ها باید به صورت هدفمند باشد و شفافیت بر پرداخت‌های مالی را شاهد باشیم.

محمد نهاوندیان صبح امروز در دومین همایش تجاری بانکی ایران و اروپا اظهار داشت: تاکید دولت تقویت بخش خصوصی است و تلاش می‌کنیم شرکتهای خارجی به سمت همکاری با بخش خصوصی ایران هدایت شوند.

وی افزود: باید تصدی گری از دولت به بخش خصوصی واگذار شود و دولت در تقویت این بخش جدی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رویکرد دولت تعامل سازنده با جهان است که نخستین بار توسط رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی اقتصادی اعلام شد و این رویکرد به دنبال تقابل با جهان نیست.

نهاوندیان با بیان اینکه حاضر به همکاری سازنده با دولت‌هایی هستیم که دست دوستی به سوی ایران دراز می‌کنند، بیان کرد: این رویکرد بر درون زایی و برونگرایی تاکید دارد و زمانی که تعامل سازنده به عنوان یکی از محورهای پیشنهادی رئیس جمهور مطرح شد مردم از آن حمایت کردند.

وی ادامه داد: توانستیم در موضوع هسته‌ای به یک وضعیت برد – برد دست یابیم و در انتخابات اخیر مجلس مردم در حمایت از رویکرد تعامل سازنده با جهان تاکید مجدد کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور اضافه کرد: این مسیر یک نتیجه برد- برد در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و… دارد که به آن دست خواهیم یافت.

نهاوندیان تقویت بخش خصوصی را رویکرد دوم دولت عنوان و اظهار کرد: باید تصدیگری را به بخش خصوصی واگذار کرد و از دولت‌سالاری فاصله گرفت.

وی در ادامه گفت: بهبود محیط فضای کسب و کار رویکرد دیگر دولت است زیرا ما بوروکراسی متراکمی در محیط اقتصاد ایران را شاهد هستیم و عزم دولت این است که موانع فعالیت‌های اقتصادی را برطرف کند و اصل شفافیت و رقابت مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: دولت شفافیت را از خود آغاز کرده و تلاش می‌شود بخش خصوصی اصل و اساس را بر رقابت قرار دهد و به دنبال تقویت انحصار و رانت نرود.

نهاوندیان با اشاره به اینکه دولت وظیفه دارد فضای رقابتی  ایجاد کرده و از آن حراست کند، اظهار داشت: حمایت‌ها باید به صورت هدفمند باشد و شفافیت بر پرداخت‌های مالی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه گشایشی در مراودات اقتصادی با فضای بین‌الملل ایجاد شده است گفت دولت تاکید دارد که نباید هیچ پرداختی غیرشفاف انجام شود و پرداخت‌های کمیسیون‌ها غیرشفاف و غیرقانونی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی از برنامه‌های دولت است و در دو سال و نیم گذشته گام نخست برای سرمایه‌گذاری خارجی که کاهش ریسک اقتصادی است را دنبال کرد.

نهاوندیان در پایان بیان کرد: انتخابات اخیر در ایران باعث کاهش ریسک سیاسی شده است و در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه ناامن هستند ایران از نظر امنیت داخلی شرایط بسیار ویژه‌ای دارد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0