منو

114071_Orig

سخنگوی هیات رییسه مجلس نهم با اشاره به اینکه قانون باید کامل، جامع و مانع از انجام تخلف باشد افزود: به اعتقاد من لایحه شفافیت سازی هزینه های انتخاباتی مقداری عجولانه تنظیم شده و با تکمیلش در مجلس می تواند قانون مفیدی باشد.

عبدالرضا مصری در باره آخرین وضعیت روند بررسی لایحه شفافیت سازی هزینه های انتخاباتی گفت: این لایحه بسیارخوب است اما مجازاتی در آن دیده نشده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون باید کامل، جامع و مانع از انجام تخلف باشد افزود: به اعتقاد من این لایحه مقداری عجولانه تنظیم شده و کامل نیست؛ این در حالی است که باید با متخلف برخورد شود و منشاء پول ها مشخص شود.

وی ادامه داد: راهکارهای اجرایی در این لایحه مشخص نشده و این در حالی است که با مشخص شدن اینگونه مسایل قانون محکم و جامعی در ارتباط با تخلفات خواهد بود. این لایحه موجب می شود همه مسایل مربوط به هزینه های انتخاباتی شفاف شود و به این ترتیب با متخلفان یکسان برخورد شود.

مصری با تاکید بر لزوم کامل شدن این لایحه در مجلس اظهار داشت: به خصوص در مورد مجازات متخلفان باید با جدیت برخورد شود و حتی در صورتی که روز انتخابات نیز تخلفی صورت گیرد متخلف از گردونه حذف شود و نه اینکه صرفا به متخلف تذکر داده شود.صرف تذکر چندان تاثیر گذار نخواهد بود.

این نماینده مجلس نهم گفت: لایحه شفافیت سازی هزینه های انتخاباتی چه در کمیسیون مشترک بررسی شود و چه در کمیسیون شوراها، مهم کامل شدن این لایحه در مجلس است؛در عین حال کمیسیون های دیگر نیز در مورد این لایحه اظهار نظر خواهند داشت.

سخنگوی هیات رییسه مجلس نهم ابراز امیدواری کرد این لایحه جامع باشد تا انتخابات سالم تری برگزار شود وبا متخلفان از نظر قانونی بشدت برخورد شود.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0