منو

5551

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران و تهران در برنامه‌ی «رویداد» رادیو گفت و گو بیان کرد: در روش کار بانک‌های ایران اصلاحاتی در نظر گرفته شود تا مانع کمک رسانی مطلوب به اقتصاد نشود.

در برنامه “رویداد” فاطمه مقیمی با اشاره به انتظارات بخش خصوصی از دولت، گفت: در شرایط جدید و بعد از برجام اقتصاد ایران نیازمند تدوین برنامه‌هایی است که اوضاع را سامان ببخشد. در این زمینه دولت باید از نظر اقتصادی در ابعاد کوچک و سبک عمل کند.

وی همچنین در این خصوص ادامه داد: از آنجایی که اقتصاد ایران یک اقتصاد بانکی است، باید در روش کار بانک‌های ایران اصلاحاتی در نظر گرفته شود تا مانع کمک رسانی مطلوب به اقتصاد نشود و در طرف دیگر برای داشتن اقتصاد خوب و میزبانی ایران برای سرمایه گذاران خارجی باید با فساد اقتصادی مقابله کرد.

این عضو اتاق بازرگانی ایران و تهران با بیان این که ایجاد شفافیت در اقتصاد و مبارزه با مفاسد اقتصادی همواره لازمه‌ی یک اقتصاد خوب است، افزود: شفافیت اقتصادی برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی بسیار مهم است و از این رو دولت در حال حاضر از راه‌های مختلفی با فساد اقتصادی مقابله می کند.

وی به تقویت بخش خصوصی در حوزه‌ی اقتصادی تاکید کرد و گفت: هیچ اقتصادی در جهان بدون حضور در فضای رقابتی سالم نمی تواند روند موفقیت آمیزی داشته باشد، بدون شک اقتصاد ایران هم از این دایره مستثنا نبوده و در حال حاضر نیاز به ایجاد این فضای رقابتی سالم دارد.

فاطمه مقیمی جذب سرمایه گذارها را برای پیشرفت اقتصاد کشور ضروری دانسته و اظهار داشت: شرایط باید فراهم شود تا سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در کشور ترغیب شوند، چرا که ایران در حال حاضر به این سرمایه گذاری نیاز دارد.

منبع: رادیو گفتگو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0