منو

1766864

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس معتقد است: یکی از ابعاد بحث نفوذ شامل حال افراد پول پرست می‌شود که به فساد می‌افتند، رشوه می‌گیرند و اختلاس می‌کنند.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت وگو با خبرآنلاین، با اشاره به اینکه انتخابات نیازمند تبلیغات است، گفت: هزینه های تبلیغات متعارف، مشخص است.

وی افزود: اگر حقوق یک نماینده ماهی ۴/۵ میلیون باشد در طول چهار سال دوره نمایندگی این مبلغ به حدود ۲۰۰ میلیون تومان می رسد که البته با این حقوق امرار معاش هم باید بکند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: زمانی که تبلیغات به گونه ای پیش می رود که هزینه های تبلیغاتی یک نماینده غیر متعارف و افزون از ۲۰۰ میلیون شود، آنجاست که باید زنگ های خطر به صدا در آیند که این نماینده برای صرف این هزینه، اراده ای غیر از اراده نمایندگی داشته است.

کسی که یک میلیارد خرج انتخابات می کند، راهی به جز نمایندگی را برگزیده

وی ادامه داد: کسی که حاضر می شود یک میلیارد تومان هزینه تبلیغات انتخاباتی خود کند، یعنی اینکه علاوه بر ۲۰۰ میلیون حقوقی که در طول ۴ سال می گیرد، ۸۰۰ میلیون تومان نیز از جیب خودش باید بگذارد که معقول نیست! بنابراین راه دیگری را می خواهد برگزیند که این راه منشاء فساد است.

منصوری آرانی خاطرنشان کرد: این نامزد انتخاباتی با تصوراتی که دارد نه برای خدمت به مردم بلکه برای سوء استفاده سیاسی و اقتصادی از پست و جایگاهش وارد مجلس می شود. در حالی که باید در همین جا و در بدو امر، جلوی این فرد را گرفت تا اجازه ورود به مجلس را پیدا نکند.

وی افزود: مشکل اساسی زمانی شروع می شود که این فساد وارد سیستم نمایندگی می شود و نماینده از جایی فاسد می شود که به سیستم های دولتی فشار می آورد و از قدرتی که در دست اوست و قانون اساسی به او داده تا منافع مردم را تامین کند، علیه منافع مردم استفاده می کند.

این نماینده مجلس نهم خاطرنشان کرد: امروز شاهد فساد از سوی افرادی وابسته به خانواده مسئولین و یا جناح متبوع آن هستیم. علت آن این است که این مسئولین از صافی ها رد نشده  و کسانی هستند که به راحتی در پست ها قرار گرفته اند و به راحتی نظراتشان را اعمال می​ کنند.

وی با بیان اینکه وقتی فساد در  سیستمی زیاد می شود، اعتماد مردم به آن سیستم کاهش پیدا می کند، افزود: همه دستگاههای نظارتی به همان اندزه ای که به موضوعات دیگر نگاه می کنند باید به طریق اولی به بحث فساد ورود کنند.

نماینده فاسد به شدت برای کشور مضر است

وی تصریح کرد: یک نماینده، وزیر و مسئول فاسد، هرگز نمی تواند برای کشور مفید باشد بلکه به شدت مضر است.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: امیدوارم که در انتخابات آتی، هم مردم هوشیارانه به کسانی که اهل زد و بند هستند، رای ندهند و هم سیستم های نظارتی، این موضوع را به عنوان یک موضوع مهم برای عبور از صافی قلمداد کنند.

افراد سالم با هر تفکری که باشند، اهل خدمت به مردم هستند

وی افزود: متاسفانه بسیاری اوقات همه توان نظارتی صرف مباحث سیاسی می شود که فلان فرد جزء چه جریان و تفکری است، در حالیکه به نظر من هر فرد با هر تفکری اگر سالم باشد، به کشورش خدمت می کند.

منصوری آرانی ادامه داد: انسان هایی که سلامت هستند به فطرتشان نزدیک اند و وقتی انسان ها به فطرتشان نزدیک باشند، منافع ملی را رقم می زنند. اما وقتی انسان ها از فطرتشان دور شدند، حتما به راحتی در دست بیگانگان می افتند.

وی تصریح کرد: یکی از شقوق همین بحث نفوذ که رهبر انقلاب می فرمایند، می تواند همین باشد و شامل حال افراد دنیا پرست و پول پرست شود که به فساد می افتند. کسانی که پارتی بازی می کنند، رشوه می گیرند و اختلاس می کنند، این افراد به راحتی در دام سرویس های اطلاعاتی بیگانه می افتند و حیثیت کشورشان را بر باد می دهند.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در بخش دیگری از این گفتگو درباره هیئت نظارت بر اجرای برجام در مجلس گفت: در حال حاضر همه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر نحوه اجرای برجام نظارت دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به اینکه هیات نظارت بر برجام در مجلس با هیاتی که در شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده، هم پوشانی دارند و گزارش های آن ها به اشتراک گذاشته می شود یا نه؟ تصریح کرد: حتما این اتفاق خواهد افتاد و بر اساس دستور مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی اشخاص حقوقی و حقیقی را انتخاب خواهند کرد تا آن ها در امر نظارت بر برجام به شورا مشورت بدهند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی انجام می دهد بر اساس نقشی است که قانون اساسی بر دوش مجلس گذاشته و مجلس به استناد وظایفی که قانون اساسی به آن محول کرده است، پیش می رود.

مهم این نیست که افراد چه می خواهند، مهم این است که قانون چه می گوید

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا  کسانی که اصرار داشتند کمیسیون برجام احیاء شود، از خواسته خودشان کوتاه آمدند؟ گفت: مهم این نیست که افراد چه می خواهند، مهم این است که قانون چه می گوید. این در حالی است که آئین نامه داخلی و هیات رئیسه مجلس کاملا موضوع را روشن کرده اند و این بحث تمام شده است.

منصوری آرانی تاکید کرد: شاهد هستیم که تا کنون هیچ جلسه ای پس از قرائت گزارش در صحن علنی، با عنوان کمیسیون برجام تشکیل نشده است و در آینده نیز هرگز تشکیل نخواهد شد.

وی ادامه داد: هرکسی می تواند در قالب سمت گذشته خودش صحبت کند. ممکن است یک نفر به عنوان سخنگوی هیات رئیسه مجلس هشتم با رسانه ها مصاحبه کند، اما واقعیت این است که دوره مجلس هشتم به پایان رسیده است. عمر کمیسیون ویژه بررسی برجام هم تمام شده و اگر کسی با عنوان گذشته اش مصاحبه کند، به معنی ادامه عمر این کمیسیون نیست.  ما هم اکنون در دوران پسا برجام به سر می بریم.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0