منو

1322353_201

بیژن زنگنه طی ۲ سال اخیر به شدت پیگیر بازگشت بدهی ۲٫۶ میلیارد دلاری بابک زنجانی بابت فروش نفت بوده، این در حالی است که اسناد تازه منتشر شده نشان می‌دهد که مجموع بدهی‌های برخی شرکت‌ها به وزارت نفت بابت خرید نفت یا میعانات گازی بیش از ۲۸ میلیارد دلار است.

پرونده بدهی شرکت ISO متعلق به بابک زنجانی ۲ سال پیش در دیوان محاسبات مورد رسیدگی قرار گرفت و طبق رای شماره ۱۱۸۹/ ۲۹ مورخ ۲۰/ ۸/ ۱۳۹۲ مجموع بدهی این شرکت با تسعیر نرخ روز ارز ۸ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان محاسبه شد.
در مقابل، بابک زنجانی مدعی است چون حساب‌های شرکت وی از طرف آمریکا به بهانه کمک به ایران در دور زدن تحریم‌ها بلوکه واقع شده، نمی‌تواند پول مذکور را که در حساب بانک‌های خارجی است به داخل کشور منتقل کند و بدهی خود را بپردازد.
در هر صورت، پرونده بدهی ۲٫۶ میلیارد دلاری بابک زنجانی هم‌اینک در دادگاه در حال رسیدگی است و بعد از پایان هر جلسه دادگاه نیز زنگنه با اظهارنظری تلاش می‌کند پیشگامی خود در احقاق حقوق بیت‌المال در پرونده بابک زنجانی را اثبات کند.
در حالی که بازگرداندن بدهی بابک زنجانی به بیت‌المال به اولویت زنگنه در ۲ سال اخیر بدل شده و او هر جا می‌رود این موضوع را مطرح می‌کند، بر مبنای اسناد منتشرشده، وزارت نفت بابت فروش نفت به سایر مشتریان، چندین برابر بدهی بابک زنجانی طلبکار است اما وزارت نفت نسبت به بدهکاران دیگر سکوت پیشه کرده است.
سکوت زنگنه در برابر بدهکارانی بزرگتر از بابک زنجانی
همانطور که از جدول فوق که توسط سایت دولت بهار منتشر شده، مشخص است، بدهی برخی شرکت‌ها به وزارت نفت بابت خرید نفت یا میعانات گازی از بدهی شرکت وابسته به بابک زنجانی بسیار بیشتر است.
در مجموع گفته می‌شود وزارت نفت بیش از ۲۸ میلیارد دلار از شرکت‌های مختلف بابت فروش نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی طلبکار است.
به احتمال خیلی زیاد برخی از این بدهکاری‌ها مربوط به زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد است، اما این سوال مطرح می‌شود که چرا زنگنه نسبت به احیای این مطالبات که چندین برابر بدهی بابک زنجانی است، پیگیری خاصی نمی‌کند و اگر پیگیری کرده چرا آن را رسانه‌ای نکرده است؟
اگر هم معتقد است پیگیری رسانه‌ای فایده‌ای ندارد، چرا در ماجرای بابک زنجانی این راه را انتخاب نکرده است؟
منبع: سایت مشرق
1 پاسخ به سکوت وزارت نفت در برابر بدهی شرکت‌هایی که دست بابک زنجانی را از پشت بسته‌اند
  1. سلام با تشکر لطفا بیشتر پیگیری کنید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0