منو

 

boors
بازار سهام

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار اعمال بدون تبعیض قانون افشای اطلاعات در همه بنگاه های شبه دولتی شد احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره سازمان (دیده بان شفافیت و عدالت) در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بورس، با اشاره به بند ۵ ماده ۶ اصل ۴۴ قانون اساسی افزود: بورس باید موضوع گزارش دهی نهادهای شبه دولتی را پیگیری کند و همه نهادها یا بنگاه های شبه دولتی را مجبور به افشا و ارائه اطلاعات لازم کند.

قانون چه می گوید؟
بر اساس بند ۵ ماده ۶ اصل قانون اساسی، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی متعلق به اشخاص حقوقی مانند مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای نظامی و انتظامی، سازمان ها و مؤسسات خیریه، نهادهای انقلاب اسلامی، تمامی صندوق های بازنشستگی و نهادها و سازمان های وقفی موظفند اطلاعات مالی خودرا برای ثبت و ایجاد شفافیت مالی به سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه و در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران اوراق بهادار موسوم به کدال ثبت کنند. این قانون از ۱۵ بهمن ۹۳ لازم الاجرا شده است.

احمد توکلی با تأکید براین نکته که بورس مواهبی دارد که اگر کسی بخواهد از آن برخوردار شود باید قواعد آن را رعایت کند گفت: اگر شفافیت رعایت نشود و اطلاعات در اختیار همه نباشد، نتیجه ای جز اغوا و فریب به بار نخواهد آمد.

منبع: روزنامه همشهری

تاریخ: ۹۴/۰۸/۱۶

2 دیدگاه در درخواست دیدبان شفافیت و عدالت برای افشای اطلاعات شبه دولتی ها
  1. بنام خدا
    باسلام وتبریک بخاطرکارباارزش
    اما ای کاش ستونی وی گذاشتیدتامردم فسادهارا رامحرمانه گزارش کنندوشما پی گیری نمائید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0